Knihy

Životní témata

16. října 2011 v 20:51 | Crystallin
O tomhle jsem chtěla napsat už dávno, dokonce se mi o tom zdálo.
V jedné úžasné knize - jmenuje se Cesta na druhý břeh od Sylvie Browneové, jsou popsána životní témata.
(Byla napsána r. 1999, přeložena 2002, nevím jestli je teď k dostání a jestli se dělaly dotisky, zkuste zahledat.)
Tuhle knihu obrovsky doporučuju, já jsem byla okouzlená kolik tam toho je - obsáhla vážně hodně zajímavých esoterických témat najednou, není to jen o stavu po smrti. Sylvia je od dětství médium, a pomáhá takto lidem, takže má hromadu zkušeností a vrozeného nadání. Navíc vám vše servíruje polopatě, lidským způsobem, s příjemným přístupem.
Jen pro zajímavost, probírá duchovní průvodce, anděly, druhou stranu, spřízněné duše, minulé životy, duchy a zakletá místa, sebevraždu, psychické útoky, o zdraví a buněčné paměti, astrální cestování, mateřská znaménka, domácí násilí atd...
Ale životní témata mě asi nejvíce zaujaly. V regresích se svými klienty zjistila, že když se zeptá jaký byl účel toho minulého života, bez zaváhání odpoví jedno z těchto témat. Řekla o tom i dalším terapeutům, aby se ptali na stejnou otázku, a společně sestavili celkově 44 ,,životních účelů" nebo cílů.
Na Druhé straně, ještě před vtělením, si píšeme svůj životní náčrt, a vybíráme si z těchto témat.

Bernard Werber - Říše andělů

9. září 2011 v 20:37 | Crystallin
Stran: 381
Formát A5 s přebalem, příjemné písmo Times new roman
Je to druhá kniha trilogie, což jsem netušila. :)
Ale dá se číst i bez předchozího dílu, mně to vůbec nevadilo.
Co si o nás myslí andělé? Jak funguje posmrtný život a vývoj člověka v životě?
Knihu zařazují pod sci-fi, jenže to tak úplně není pravda. 7 nebí je sice autorův výmysl, ale myšlenky, které tato kniha obsahuje jsou hluboké a pravdivé.
Na začátku nás autor seznamuje s Hlavním hrdinou - Michaelem Pinsonem.
Byl to tanatotaut - což znamená že on a skupina lidí podnikali výpravy do posmrtné říše, nejspíš si nechali zastavit srdce, a pak cestovali a objevovali, co je po smrti a vydali o tom pár knih. Michael, ve svém pohodlí domova zemře následkem letadla, které se mu probourá do obýváku. Spolu s ním zemře jeho žena a milenka. A ti tři společně procházejí postupně všemi sedmi nebi, předběhnou se ve frontě na soud a jsou souzeni. Dle úspěšnosti a využití talentů a zvládání zkoušek v životě jsou obodováni. Dosáhnutí 600 bodů znamená vytrhnutí z kola reinkarnace a duše může zůstat v nebi a stát se strážným andělem což znamená stát se andělem pro tři duše - tři lidi, které si vybere. Michael sice neměl plných 600, ale jeho strážný anděl za něj u soudu bojoval - před archandělem "Michaelem" "Gabrielem" a "Rafaelem". Michael si mohl vybrat - a stal se andělem. Dostává přidělené své tři svěřence. Pozoruje jejich vývoj, musí jim plnit jejich přání. Pokud je pozvedne na 600 bodů, může se sám také povednout o úroveň výš. Může k ovlivňování používat intuice, znamení, sny, kočky a média. Ovšem v nebi se objeví jeho dávný kolega a přítel tanatonaut Raoul - a tvrdí že pomáhat pozvednout vědomí lidem není možné, a láká jej, aby spolu zjistili co se skrývá pod 700 body - kdo je sedmička a co se skrývá za Smaragdovou branou. Existují nějakcí vyšší bohové, kteří zase dohlížejí na anděly a jejich vývoj? Kdo o všem rozhoduje? A tak se Michael nechal svést a vydal se na misi do jiné galaxie - aby zjistili zda existují jiné planety se svým vlastním jiným nebem, kde je možné se žít život, a aby tam našli své odpovědi. Musí pak ale čelit následkům - jeden jeho svěřenec spáchá sebevraždu když u toho nebyl - a začne proti Michaelovi bitvu padlých andělů proti nim...

Knihou jsou protkány tučně výpisy z Encyklopedie relativního a absolutního vědění, vymyšleny andělem-instruktorem Michaela - Edmondem Wellsem. Jsou to zajímavé postřehy, souvisejí s dějem, ale když knihou listujete, tak vám nedávají smysl.
Sem tam jsou v knize kurzívou názory lidí z ankety, co si myslí že je po smrti.

Úryvek:

8.ENCYKLOPEDIE

RECEPT NA DUŠI: Lidskou duši určují na samém začátku tři faktory: dědičnost, karma a svobodná vůle. Jejich počáteční poměr je obvykle následující:

Zábavný moment :D

30. srpna 2011 v 22:58 | Crystallin
Z upírských deníků 6.dílu :D
Proč najednou začíná přemýšlet ve verších? Copak se doopravdy zbláznil? Už nad tím uvažoval předtím - nebo ne? Neříká se, že pokud přemýšlíte, jestli jste se nezbláznili, je to důkaz, že jste duševně v pořádku? Ti, kdo jsou skutečně cvoci o svojí příčetnosti nikdy nepochybují, je to tak? Je. Nebo není? Takové povídání sám se sebou určitě nesvědčí vůbec nikomu.
Merde.

:DDDDD

Jacqueline Carey - Kushielova střela

17. srpna 2011 v 17:08 | Crystallin
Aby jste si nemysleli, že se flákám; tuhle knihu jsem přečetla někdy na konci července. Sháněla jsem nějakou dobrou fantasy, a zaujal mě popis na zadní straně, který sliboval příběh o potomcích andělů.
Sice jejich předkové vznikli ze spojení anděla a člověka (což se v pradávné historii Země oprvadu událo), a propůjčuje obyvatelům království Terre D'Ange nadpozemskou krásu, to je asi tak vše. Začátek knihy popisuje dětství hrdinky, jak se jí rodiče zřekli kvůli červené skvrnce v oku - která naznačuje že no... není normální jako ostatní. Až později se dověděla že je to znamení Kushiela - což je nějaký anděl (?) který se vyznačuje svou krutostí, trestá za jejich hříchy bičem apod.
Ujal se jí pupalkový dům - kde byla vychovávaná. V království existuje noční dvůr, a obyvatelé se říkí podle motta: mIluj podle touhy své. Takže v těch domech vlastně vychovávají prostitutky, jak ženy tak může, orientace se tam nějak neřešila, byli vycvičeni vyhovět komukoli, a k tomu ještě býy zdatní v umění atd. No skoro takové geiši.
Hodně se v knize řešila politika a intriky.
To, že je hlavni hrdinka Phédre označená Kushielem, znamená, že jí bolest působí rozkoš. Ale nejen to, je to anguisetta, což znamená že se snadno vzruší a uspokojí. Ale ukazuje se, že je to vše spíš prokletí. I o jejím jméně se říká, že přináší smůlu, což se časem potvrdí...
Hodně mě chytla, i přes to všechno co hl. hrdinka je a co zažila, je v jádru dobrá a jakoby nevinná... Není jí zatěžko se obětovat a snášet její utrpení.
V dějepise se vážně nevyznám, takže nevím do kterého období by se to dalo zařadit, ale jsou tam šlechtici a král, a jezdí v kočárech, používají svíce, ženy nosí dlouhé šaty...

Co jsem všechno přečetla

27. února 2011 v 16:27 | Crystallin
Napadlo mě to sepsat... snad si povzpomínám na všechno. Poustupně to asi budu dopisovat...
Paolo Coelho - Alchymista, Záhir, U řeky Piedra jsem usedla a plakala
Neale Donald Walsch - Hovory s Bohem 1,2,3,pro mladé
William T.Stead - Dopisy Juliiny
Christopher Paolini - Eragon
Stephenie Meyerová - Stmívání,Nový měsíc,Zatmění,Rozbřesk
P. C. Castová - Kristin Castová - Označená,Zrazená,vyvolená,Nezkrotná,hunted,tempted,burned
Richelle Mead - Vampýrská akademie: mrazivý polibek,Stínem políbená,krvavý slib,spoutání magií,poslední oběť
Meg Cabotová - Mediátor 1-6
Manfred Kyber - Verunčina tři světla
Michael Ende - Děvčátko Momo a ukradený čas
James Redfield - Celestínské Proroctví, Desáté Proroctví, Tajemství Shambhaly
Sanaya Roman - žít s radostí, duchovní růst, channeling, láska duše
Carlos Castaneda - Druhý kruh síly
Burdová Michaela -Poselství jednorožců. Strážci dobra
Kai Meyer-Ledový oheň, Drak a diamant, Hedvábí a meč,Kopí a světlo
Marzi, Christoph - Malfuria. Tajemství zpívajícího města
Silverberg, Robert-Křídla noci
Funke, Cornelia-Dračí jezdec
Gemma Malley -Přebyteční
Grant, Robert Ray-Nekonečno vítá ohleduplné řidiče,Lepší než život,Poslední člověk
Freund, Peter -Laura a hádanka Stříbrné sfingy
Montgomery, Lucy Maud-Anna ze Zeleného domu
Bronte, Charlotte-Jane Eyre
Pratchett, Terry - Koule,Carpe jugulum,Čarodějky na cestách,Maškaráda,Hrrr na ně!,Soudné sestry,Zloděj času,Magický prazdroj
Gaiman, Neil-Kniha hřbitova
Garth Nix-Lirael
Katie Price- Crystal
Norbekov, Mirzakarim Sanakulovič - Jak se zbavit brýlí
Bradbury, Raymond Douglas - 451 stupňů Fahrenheita
Virtue, Doreen-Andělé
Thomson, Amy-Virtuální dívka
Block, Francesca Lia-Nebezpeční andělé
Hoefler, Angelika-Jméno - vyslovené tajemství
ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY - Malý Princ
Rownligová - všechny díly Pottera
Letopisy Narnie kromě posledního dílu
 
 

Reklama
Reklama